• ółążść‡

 

W środę przypada Popielec i rozpoczynamy pokutny czas Wielkiego Postu. Obrzęd posypania głów popiołem będzie miał miejsce w czasie Mszy Świętych o godzinie: 7.00, 11.00, 16.30, 18,30. Ponadto będzie możliwość skorzystania z tego obrzędu poza Mszą – o godzinie 9.00 oraz o godzinie 15.00. Pamiętajmy, że w popielec obowiązuje nas nie tylko wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale także post tzn. jemy tylko trzy razy w ciągu dnia, w tym raz do syta.


W najbliższy piątek 16 lutego, o godzinie 17.45 w naszym kościele będzie miał miejsce koncert pod tytułem „Idziemy za Tobą”, oparty na rozważaniach drogi krzyżowej. Jest to przejmująca opowieść o ostatniej drodze Jezusa, zilustrowana obrazami przedstawiającymi Mękę Pańską. Autorzy i wykonawcy, zespół Noro Lim, gościli już w wielu kościołach w całej Polsce. Po koncercie będzie możliwość nabycia płyt z nagraniem spektaklu.


Droga Krzyżowa będzie odprawiana w piątki Wielkiego Postu dwukrotnie: po porannej Mszy oraz o godzinie 17.45.


Nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z kazaniem pasyjnym – kazania w tym roku będzie głosił ks. Andrzej Filuś.


Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii w tym roku odbędą się w dniach od 11 do 14 marca i poprowadzi je ks. dr Tomasz Wojtal z domu rekolekcyjnego w Brennej.Już dziś zachęcamy do zarezerwowania sobie czasu, by móc wysłuchać nauk rekolekcyjnych

Święta

Wtorek, I Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Sonda