• ółążść‡

Chrzest i roczek

 

W NASZYM KOŚCIELE,

W KAŻDĄ SOBOTĘ PODCZAS MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 17.00

CHRZCIMY DZIECI I BŁOGOSŁAWIMY ROCZNE DZIECI

Po urodzeniu dziecka rodzice zgłaszają w kancelarii pragnienie jego ochrzczenia. Przynoszą akt urodzenia wydany przez Urząd Stanu Cywilnego i wypełniają odpowiedni formularz.

Rodzicami chrzestnymi mogą być tylko bierzmowani katolicy, którzy ukończyli 16 lat, jeśli są małżonkami to żyją w sakramentalnym małżeństwie. Rodzicami chrzestnymi mogą być tylko tacy katolicy, którzy dają przykład życia sakramentalnego, modlitwy i troszczą się o realizację w swoim życiu ewangelicznej moralności.

Właściwym i wymaganym przez Kościół czasem sprawowania Sakramentu Chrztu św. jest niedzielna Msza św. W naszej parafii udzielamy chrztu w każdą sobotę podczas Mszy św. o godz. 17.00, która jest Mszą św. niedzielną.

Nauki przedchrzcielne dla rodziców i rodziców chrzestnych odbywają się w drugiE i czwarte piątki miesiąca po wieczornej Mszy św. (można wybrać dowolny dzień przed datą chrztu). Rodzice chrzestni pochodzący spoza parafii przynoszą na to spotkanie zaświadczenie od swojego proboszcza zezwalające na dopuszczenie ich do godności ojca chrzestnego/matki chrzestnej.

 

Pierwsza rocznica Chrztu św., tzw. roczek, z uroczystym błogosławieństwem rocznego dziecka jest obchodzona także w każdą sobotę podczas Mszy św. o godzinie 17.00. Rodzice są proszeni o wcześniejsze zgłoszenie dziecka w kancelarii. Uroczyste świętowanie rocznicy Chrztu św. jest wyrazem świadomości ważności tego sakramentu w życiu człowieka.

Święta

Sobota, XXXII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

Sonda