• ółążść‡

 

W NASZYM KOŚCIELE CHRZCIMY DZIECI

I BŁOGOSŁAWIMY ROCZNE DZIECI

PODCZAS MSZY W INTENCJI TYCH DZIECI,

ICH RODZICÓW I CHRZESTNYCH

w każdą sobotę o godzinie 17.00.

 

Po urodzeniu dziecka rodzice zgłaszają w kancelarii pragnienie jego ochrzczenia. Przynoszą akt urodzenia wydany przez Urząd Stanu Cywilnego i wypełniają odpowiedni formularz.

Rodzicami chrzestnymi mogą być tylko bierzmowani katolicy, którzy ukończyli 16 lat, jeśli są małżonkami to żyją w sakramentalnym małżeństwie. Rodzicami chrzestnymi mogą być tylko tacy katolicy, którzy dają przykład życia sakramentalnego, modlitwy i troszczą się o realizację w swoim życiu ewangelicznej moralności.

Właściwym i wymaganym przez Kościół czasem sprawowania Sakramentu Chrztu św. jest niedzielna Msza św. W naszej parafii udzielamy chrztu w każdą sobotę podczas Mszy św. o godz. 17.00, która jest Mszą św. niedzielną.

Nauki przedchrzcielne dla rodziców i rodziców chrzestnych odbywają się w drugi i czwarty piątek miesiąca po wieczornej Mszy św. Rodzice chrzestni pochodzący spoza parafii przynoszą na to spotkanie zaświadczenie od swojego proboszcza zezwalające na dopuszczenie ich do godności ojca chrzestnego/matki chrzestnej.

 

Pierwsza rocznica Chrztu św., tzw. roczek, z uroczystym błogosławieństwem rocznego dziecka jest obchodzona także w każdą sobotę podczas Mszy św. o godzinie 17.00. Rodzice są proszeni o wcześniejsze zgłoszenie dziecka w kancelarii. Uroczyste świętowanie rocznicy Chrztu św. jest wyrazem świadomości ważności tego sakramentu w życiu człowieka.

Święta

Poniedziałek, XX Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Sonda